Arkus

Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się produkcją żywności, a ta podlega regulacjom wynikających z polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa żywności. Oznacza to, że każde przedsiębiorstwo produkujące żywność w Unii Europejskiej musi przestrzegać unijnego
prawa żywnościowego gwarantującego obywatelom Unii Europejskiej higienę żywności na najwyższym poziomie.

W praktyce, każde przedsiębiorstwo produkujące żywność musi opracować i wdrożyć system zapewnienia jakości i bezpieczeństwa.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi podmioty działające na rynku spożywczym są odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności na wszystkich etapach produkcji, przetwarzania i dystrybucji żywności odbywających się pod jego kontrolą. Nakłada to obowiązek na przedsiębiorstwa usuwania wszelkich zagrożeń i to niezależnie od zasad wdrożonych we własnym zakładzie.

W celu ułatwienia przedsiębiorcom działania opracowano zestaw procedur, które należny wdrożyć w każdym zakładzie produkującym żywność (zasady te zostały opisane w załączniku I i II rozporządzenia nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. W sprawie higieny środków spożywczych), które w skrócie określa się GMP, GHP oraz HACCP.

Aby dowiedzieć się więcej na na temat wymogów UE zapraszamy do naszej „bazy wiedzy”. Wszystkie urządzenia Arkus dedykowane dla przemysłu spożywczego spełniają powyższe standardy. Jesteśmy świadomi wymagań jakie mają wobec nas przedsiębiorcy, działy BHP, DKJ, DUR.

Jako producenci i dostawcy urządzeń do przemysłu spożywczego od ponad 10 lat, zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności społecznej jaka ciąży na wszystkich podmiotach produkujących i dostarczających żywność na nasze stoły.

Lata doświadczeń pozwalają nam, nie tylko natychmiast dostarczyć gotowe rozwiązania, ale też skutecznie poszukiwać rozwiązań na problemy, które dotykają naszych partnerów wraz ze zmieniającymi się wciąż wymaganiami i stałym wzrostem standardów.

Urządzenia od firmy Arkus są projektowane, aby:

• ograniczać starty surowca poniżej 1 procenta (w pełni policzalne oszczędności dla każdej rozładowanej beczki czy paletozbiornika)
• ograniczać koszty energetyczne (rozładunki na zimno bez podgrzewania/bez rozcieńczania nawet najbardziej lepkich surowców)
• zapewniać oczekiwane wydajności (zwiększona elastyczność logistyczna i operacyjna)
• podnosić standard bezpieczeństwa pracy obsługi (brak ryzyka porażenia prądem, pożaru silnika, uszkodzenia mechanicznego dłoni)
• podnosić komfort pracy obsługi (nie trzeba fizycznie siłować się z beczkami o wadze 240 kg)
• obniżać ryzyko wypadku przy pracy (bardzo prosta obsługa urządzeń, klatki bezpieczeństwa)
• zapewniać powtarzalność i bezpieczeństwo procesu (pełna kontrola nad rozładowywanym surowcem, integracja z systemami naważania, dozowania, przepływomierzami)
• bezpieczeństwo surowca (produkt podczas rozładunku jest odcięty od otoczenia zewnętrznego, więc wykluczone jest jego przypadkowe bądź celowe zanieczyszczenie)
• współpracować z wagami, przepływomierzami i innymi systemami zewnętrznymi typu SCADA w celu koordynacji działań, wymiany sygnałów, zbierania danych itp.
oraz wiele innych zalet, które chętnie omówimy szczegółowo po otrzymaniu zapytania jak wieloletnia żywotność, mycie w pętlach CIP, bardzo niska awaryjność, niewielka ilość części składowych, własne know-how itp.

Warto zwrócić uwagę, że systemy rozładunkowe Arkus wpisują się w obecne trendy i wymagania jakie stawiane są dzisiaj podmiotom przemysłu spożywczego.

Oszczędność energii – Strategia klimatyczna

Możliwość rozładunku substancji o wysokiej lepkości bez podgrzewania oraz bez rozcieńczania, ogranicza zapotrzebowanie energetyczne i zużycie surowców (woda, ciepło). Zastosowanie naszych rozwiązań podnosi konkurencyjność klimatyczną i wspiera politykę zrównoważonego rozwoju, która jest
wyróżnikiem na tle konkurencji. Dane o śladzie węglowym produktów są obecnie często wymagane przez instytucje finansowe oraz przez kontrahentów.

Urządzenia wspomagające

Zmieniający się rynek pracy, obecnie rynek pracownika, wysoka średnia wieku osób na produkcji, zmieniają perspektywę operatorów na stanowisko pracy. Obecnie pracownicy unikają zadań, które wymagają stałego zaangażowania siły fizycznej, są kontuzjogenne czy nieprzyjemne (chlapanie,
pryskanie, zapachy itp).
Systemy rozładunkowe Arkus pozwalają operatorom pracować spokojnie i regularnie. Zamiast siłowania się z beczkami o wadze ponad 200 kg korzystają z prostego wózka widłowego podstawiając paletę w zakres pracy urządzenia, a dalej korzystają z ręcznego manipulatora, który centruje się względem beczki, a nie odwrotnie. Operator może wreszcie rozładować surowiec spokojnie, bezpiecznie, powtarzalnie, łatwo spełniając procedury BHP i DKJ. Rozładunek już nie generuje zmęczenia, nie wymaga tężyzny fizycznej, Zadaniom tym podołają, więc osoby słabsze fizycznie, niezależnie od płci czy wieku.

Przemysł 4.0

Jako producent urządzeń posiadamy zdolność szerokiej ich adaptacji do oczekiwań inwestora. Każde z urządzeń może zostać wyposażone w dedykowane systemy sterownicze, automatykę, czujniki, systemy kontroli. Z drugiej strony już podstawowa wersja oparta o rozwiązania pneumatyczne posiada szereg sprawdzonych zalet, z których nie bez znaczenia są prostota, bezawaryjność.

Szybki kontakt

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu realizacji Twojego wniosku, zgodnie z jego zakresem, według zasad zawartych w dokumencie pod nazwą Polityka Prywatności.

10 + 15 =